Pośrodkowa wypuklina krążka uciskająca worek oponowy w badaniu MR
dzień dobry- badanie MR z dn.2012-na poziomie Th6/Th7 widoczna jest pośrodkowa wypuklina [protuzja]krążka mkuciskająca worek oponowy.w pozostałych trzonach o charakterze zmian zwyrodn-zniekształcających wzmożona podchrzęstna sklerotyzacja w lewym stawie krzyż-biodrowym wskazujące na zmiany zwyrodn-przeciążeniowe drobne zwapnienia w okolicy podżebrowej prawej -dziękuję

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.