Pośrodkowo-lewoboczne przepukliny tarcz w RM
Proszę o interpretację wyniku badania rezonansu magnetycznego mojego męża. Mąż ma38lat -MR odcinka lędźwiowego bez środka kontrastowego. Pośrodkowo-lewoboczne przepukliny tarcz m/k L3/4 i L4/5 uciskające worek oponowy i nieznacznie zwężające otwory m/k po stronie lewej. Centralna i dwuboczna przepuklina tarczy m/k L5/s1 z uciśnięciem worka oponowego. Cechy zwyrodnienia tarcz m/k na poziomach dyskopatii. dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.