Postępowanie 16 dni po operacji żylaków i żyły odpiszczelowej

Jestem 16 dni po operacji żylaków i zyly odpiszczelowej nie mialam zapisane zaszczykow przeciw zakrzepowych czy to normalne?po operacji przez cztery dni nosilam bandaż uciskowy teraz nosze rajstopy 1 stopnia czy moge przesc na drugi stopien i czy musze czy wystarczy mi nadal pierwszy stopien? dodam jeszcze ze jedyne zalecenia to takie ze mam wykonywac wszystkie czynnosci jak przed operacja i tak robie czy to dobrze? Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedz

Witam serdecznie, rozsądne jest stosowanie pończochy II' ucisku w ciągu dziennej aktywności przez co najmniej miesiąc od zabiegu i prowadzenie w tym czasie aktywnego trybu życia - spacery itd. (a nie leżenie w łóżku ale też nie dźwiganie dużych ciężarów), wówczas heparyna drobnocząsteczkowa jest mało potrzebna. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec angiolog