Postępowanie po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Dziś podczas przyjmowania tabletki antykoncepcyjnej zorientowałam się, że dany dzień tygodnia na opakowaniu nie odpowiada dniowi tygodnia w rzeczywistości. Musiałam pominąć tabletkę w ciągu ostatnich 3 dni. Dziś, niestety, wzięłam tabletkę o normalnej porze, co wykluczyło możliwości z ulotki. Co mam teraz zrobić? Przerwać stosowanie czy wziąć teraz drugą tabletkę? (15 dzień przyjmowania) Pozdrawiam, Monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem będzie kontynuowanie przyjmowania antykoncepcji z pewnym zastrzeżeniem. Przez kolejny tydzień sugerowałbym zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia.