Postepowanie po usunięciu polipów w trakcie kolonoskopii

Podczas kolonoskopii usunięto mi dwa polipy płaskie 4 i 5mm na wstępnicy.Wynik badania :fragmenta mucosae cum dysplasia gradu levi focali.Co czeka mnie dalej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takim przypadku nie ma powodów do niepokoju. Konieczne będzie wykonanie kolejnego badania kolonoskopowego za 5 lat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeoczyłem informację o tym iż były to polipy płaskie. W takiej sytuacji kontrolne badanie wykonuje się wcześniej. Czasem jest to nawet okres jednego roku. Data badania zależy od zalecenia lekarza.