Postępowanie po zatruciu zęba

Witam, w sobote miałem zatruwanego zęba i jakie mam teraz drogi postępowania z tym zębem? Czy zatruty ząb po zdjęciu trutki może jeszcze kiedykolwiek zaboleć? Dentystka powiedziała mi że albo wyrwanie albo leczenie kanałowe ponieważ ząb został uśmierocny, i ostatnie pytanie. Czy trutke z zęba musze wyjmować czy jest groźna dla naszego zdrowia? Proszę o kompletną odpowiedź z góry dziękuje

Środek opatrunkowy należy usunąć po 7-14 dniach; możliwości leczenia są takie o jakich poinformowała Pana dentystka. Pozostaje podjąć decyzję, ponieważ brak reakcji spowoduje dolegliwości bólowe.