Postępowanie w leczeniu wysepek kostnych i dyskopatii
Odebralam wyniki rentgen biodra i kregoslupa-odcinka ledzwiowo krzyzowego. Wybieram sie z nimi do lekarza,ale niestety nie moge tego zrobic w najblizszym czasie. Na rentgenie biodra wyszlo,ze najprawdopodobniej mam tam wysepki kotne. Jak wyglada postepowanie w leczeniu tego? Natomias w rtg kregoslupa wyszla mi dyskopatia,czy to niebezpieczne? Mam 24 lata

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon