Postępujące bielactwo nabyte

Dobry wieczór mam bielactwo nabyte ,brałam juz dużo leków ,ale bielactwo pod pachną maleje ale na rękach idzie do przodu .Bardo proszę o radę co mogę zdążyć aby zmniejszyć plamy na rękach ?Dziekuje bardzo
KOBIETA ponad rok temu

Sposoby zakażenia opryszczką

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Bielactwa nabytego nie da się wyleczyć raz na zawsze. Są jednak metody, które uciszają objawy choroby na jakiś czas. Są to naświetlania, przeszczepy, leki i zioła ( chodź ich skuteczność jest wątpliwa). Podstawowe trzy sposoby leczenia bielactwa nabytego, to: fotochemioterapia, czyli naświetlanie promieniowaniem UVA zmienionych przez chorobę obszarów ciała, przeszczepy hodowlanych melanocytów oraz leki i maści, które zmniejszają aktywność układu immunologicznego. Sprzyja to melanocytom, a dzięki temu repigmentacji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
1. protopic maść 0,1 % na noc na zmiany
2. naświetlania SUP 3-5 x w tygodniu
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy