Poszerzenie echa endometrium

Witam lekarz stwierdził u mnie w badaniu usg dopochwowym poszerzenie echa endometrium okres mislam 3.11 co to może oznaczać i co znaczy stwierdzenie że jeśli w powiem usg wyjdzie to samo to będziemy skrobac proszę o odpowiedź bardzo się boję

Małgorzata Panek

Przerost endometrium wymaga diagnostyki. Zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy pozwala na pobranie fragmentów śluzówki do badania. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Do ew. zabiegu zakwalifikuje Panią ginekolog, jeśli będzie to konieczne.
Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.
pozdrawiam