Poszerzenie echa endometrium w USG dopochwowym

Witam lekarz stwierdził u mnie w badaniu usg dopochwowym poszerzenie echa endometrium okres mislam 3.11 co to może oznaczać i co znaczy stwierdzenie że jeśli w powiem usg wyjdzie to samo to będziemy skrobac proszę o odpowiedź bardzo się boję

Małgorzata Panek

Przerost endometrium wymaga diagnostyki. Poprzez skrobanie ma Pani zapewne na myśli zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Pozwala on na pobranie fragmentów śluzówki do badania histopatologicznego, aby móc określić przyczynę przerostu. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.
Kwalifikację do zabiegu przeprowadza lekarz ginekolog. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam