Poszerzenie miedniczki nerkowej w usg jamy brzusznej dziecka

Witam.Ze względu na niską masę urodzeniową zrobiono Mojemu dziecku usg jamy brzusznej.USG wykazało że w nerce prawej poszerzenie miedniczki nerkowej o wymiarach 5x6.W nerce lewej poszerzony UKM-miedniczka nerkowa o wymiarach 8x9.kielichy nerkowe o szerokosci do 3,5mm.W tej chwili dziecko ma 3 tygodnie co tydzien ma robione ogolne badania moczu ktore są prawidłowe.Mamy skierowanie za 2 tygodnie do szpitala.Proszę powiedziec czy to coś poważnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poważne ze względu na wiek dziecka. Niemniej jednak można z tym żyć pod warunkiem okresowych kontroli.