Poszerzenie środkowego kanału rdzenia kręgowego

witam serdecznie mam pytanie co oznacza poszerzenie srodkowego kanalu rdzenia kregowego .czy to jest wyleczalne i jakie sa tego skutki

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Poszerzenie kanału kręgowego może być związane np. ze zwiększonym ciśnieniem płynu mózgowo-rdzeniowego w jego obrębie, ale może być również niezwiązany z jakąś patologią. Wskazana jest konsultacja u neurologa, który odniesie wynik do Pani stanu zdrowia i zdecyduje o dalszym postępowaniu.