Poszerzone wnęki naczyniowe płuc w wyniku RTG klatki piersiowej

Prosze o interpretacje rtg klatki piersiowej: Wyraznie wzmozony rys zrębowo - włoknisty w dolnych partiach. pozostale pola plucne bez zmian ogniskowych.Przepona wolna. Sylwetka serca w normie. wnęki poszerzone naczyniowe. Dodam ze tata w zeszlum roku mial usunietego guza krtani. prosze o interpretacje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam! Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc na zdjęciu RTG może sugerować wiele chorób m.in. zapalenie płuc, pylica, choroby układowe. W związku z tym wskazana jest konsultacja z pulmonologiem. W ustaleniu przyczyny niezbędny jest szczegółowy wywiad chorobowy oraz dokładne badanie kliniczne, które mogą dostarczyć cennych informacji. Ze względu na fakt, że uwidocznione zmiany są naprawdę mało swoiste trudno powiedzieć coś więcej. Warto wykonać bardziej szczegółowe badania po konsultacji z pulmonologiem.