Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potliwość i nieprzyjemny zapach stóp

witam.mam problem ze stopami poca sie i nieprzyjemnie pachna.z tego co wytyczalem to prawdopodbie mam grzbice stop odmiana potnicowa bo robia mi sie jakies tam pechezki i na biabych skarpetkach zote plamy,prosze o doradzenie mi jakiegos leku.Pozdrawiam
ponad rok temu

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Proponuję lek o nazwie Terbinafina. Preparat jest wskazany w leczeniu zakażeń grzybiczych wywołanych przez dermatofity, takich jak: grzybica skóry, w tym, tułowia, pachwin oraz właśnie stóp. Preparat zawierający tą substancje to np : Lamisilatt lub Terbiderm.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam
Grzybicę skóry gładkiej najlepiej potwierdzić wykonując badanie mykologiczne, tj. potwierdzić obecność strzępek grzybni. Wtedy leczenie przeciwgrzybicze jest w pełni uzasadnione i można oczekiwać jego skuteczności. Należy zasięgnąć porady dermatologa a nie podejmować się leczenia na własna rękę, gdyż kilka innych chorób wygląda całkiem podobnie a ich przyczyna i leczenie jest zupełnie inne. Grzybicę stóp trzeba różnicować głównie z wypryskiem i łuszczycą. Leczenie na własną rękę może też zamazać obraz choroby i rozpoznanie stanie się trudniejsze.
Pozdrawiam

0

Witam,
1. clotrimazol krem na noc
2. moczenie stóp w KMnO4 - delikatny roztwór, 20 minut codziennie wieczorem przez 10 dni
3. zasypka Sholl na dzień pod skarpety
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy