Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potliwość twarzy

Jestem tęgą 35-latką, przy 165cm wzrostu, ważę ponad 90 kg. Właśnie zaczęłam się odchudzać - znowu. Od dziecka jestem tęga, częściowo to geny, reszta głupota, teraz wiem - jem za rzadko w ciągu dnia, więc za dużo, chcę to zmienić. Mój problem to pocenie twarzy. Kondycję mam świetną przy mej posturze, dobrze wytrenowane serce - od dziecka bardzo pocę się na twarzy - gł.włosy głowy, nawet przy małym wysiłku, zmianie temperatury, i.t.p. Moja 3 letnia zgrabna córeczka też tak się poci w zabawie - głowa cała mokra, tak też poci się moja mama - od zawsze, choć wogóle tęga nie jest. Czy to może jakieś schorzenie?? proszę o odp. jest to bardzo krępujące dla mnie..
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Problem nadmiernego pocenia się ma zwykle związek ze stanem nerwowym i jest wynikiem stresu. Jednak jeśli Pani trzyletnia córeczka ma taki sam problem to jest to raczej sprawa natury genetycznej, a nie środowiskowej; stresowej.

Podejrzewam, że właśnie na głowie ma Pani genetycznie rozłożoną największą ilość receptorów potu i z tego powodu właśnie skóra głowy poci się u Pani najardziej. A Pani córeczka odziedziczyła tę przypadłość po Pani. Nie jest to żadne schorzenie, a jedynie natura. Niestety nie da się zredukować liczby tych receptorów.

Radziłabym Pani wybrać się do lekarza dermatologa i tam dowiedzieć się czy są jakieś specjalne szampony lub kremy powodujące zmniejszenie potliwości głowy.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy