Potrzeba kontroli wszystkiego w około

Witam, mam 22 lata. Ostatnio, od chłopaka z którym się spotykam, usłyszałam że mam problem. Moim problemem jest potrzeba kontroli wszystkiego co dzieje się w okół mnie. Kiedy coś nie idzie po mojej myśli, kiedy coś nie idzie tak, jak to sobie zaplanowałam, lub nie mam planu - wpadam w złość, nie panuję nad sobą. Jestem zazdrosna. Nawet jeśli chodzi o moje otoczenie - wszystko musi stać tam, gdzie ja chcę żeby stało. Jak sobie z tym radzić?

Witam,

zwykle taka potrzeba kontroli jest sposobem poradzenia sobie z myślami i emocjami będącymi efektem działania naszych wewnętrznych schematów rozumienia i postrzegania rzeczywistości.

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym będzie psychoterapia poznawczo-behawioralna. Może też Pani spróbować pracy z książkami do autoterapii: "Umysł ponad nastrojem" oraz "Program zmiany sposobu życia".

Pozdrawiam!