Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potwierdzenie ciąży tydzień po stosunku

Witam! Takich wątków jak mój jest dużo, choć wiadomo, że w każdym przypadku jest inaczej. Prosiłabym o pomoc. Moje cykle są 30-dniowe. Antykoncepcję przetrwałam we wrześniu 2012 r. (zażywałam tabletki 2 lata). Jestem mamą dwóch synów urodzonych przez cc. Ostatnią miesiączkę miałam 24 marca. Zawsze okresy zaczynają się od różowych plamień, później się bardziej rozwijają w silniejszą miesiączkę. 9 kwietnia w dzień najprawdopodobniejszej owulacji miałam jednodniowe, bardzo skąpe plamienia. Test ciążowy zrobiłam tydzień później i wyszedł negatywny. Przez ostatni tydzień od 15-25.04 przy dotyku dość mocno bolały mnie piersi oraz były strasznie twarde. Okres powinnam dostać 23 kwietnia, jednak od wczoraj mam niewielkie plamienia. Są raczej brązowawe i dostrzegalne tylko na papierze toaletowym przy korzystaniu z toalety. Napomknę, że staramy się o kolejne dziecko. Proszę o wytłumaczenie, co może dziać się z moim cyklem i czy pomimo negatywnego testu możliwa jest ciąża? Dziękuję.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Odczuwane objawy mogą oznaczać ciążę, jednak na podstawie samego opisu, a nawet negatywnego testu ciążowego po tygodniu od ewentualnego zapłodnienia nie można jej potwierdzić ani wykluczyć. Proponuję powtórzenie testu ciążowego bądź wykonanie testu z krwi (beta HCG). Dwukrotny wynik poniżej 2 mIU/ml wykonany w odpowiednim czasie jest 100% metodą, aby wykluczyć ciążę. 100% potwierdzeniem ciąży jest uwidocznienie zarodka w USG, wysłuchanie akcji serca płodu bądź odczuwalne ruchy płodu. Beta HCG ma tutaj wartość wspomagającą - wartości >5mIU/ml mogą pojawiać się także w innych okolicznościach niż ciąża, choć zazwyczaj wynik >25mIU/ml oraz podwajanie wartości beta HCG w okresie 48-72h świadczy o ciąży. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy