Potwierdzenie ciąży tydzień po stosunku
Witam! Takich wątków jak mój jest dużo, choć wiadomo, że w każdym przypadku jest inaczej. Prosiłabym o pomoc. Moje cykle są 30-dniowe. Antykoncepcję przetrwałam we wrześniu 2012 r. (zażywałam tabletki 2 lata). Jestem mamą dwóch synów urodzonych przez cc. Ostatnią miesiączkę miałam 24 marca. Zawsze okresy zaczynają się od różowych plamień, później się bardziej rozwijają w silniejszą miesiączkę. 9 kwietnia w dzień najprawdopodobniejszej owulacji miałam jednodniowe, bardzo skąpe plamienia. Test ciążowy zrobiłam tydzień później i wyszedł negatywny. Przez ostatni tydzień od 15-25.04 przy dotyku dość mocno bolały mnie piersi oraz były strasznie twarde. Okres powinnam dostać 23 kwietnia, jednak od wczoraj mam niewielkie plamienia. Są raczej brązowawe i dostrzegalne tylko na papierze toaletowym przy korzystaniu z toalety. Napomknę, że staramy się o kolejne dziecko. Proszę o wytłumaczenie, co może dziać się z moim cyklem i czy pomimo negatywnego testu możliwa jest ciąża? Dziękuję.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania
Witam! Odczuwane objawy mogą oznaczać ciążę, jednak na podstawie samego opisu, a nawet negatywnego testu ciążowego po tygodniu od ewentualnego zapłodnienia nie można jej potwierdzić ani wykluczyć. Proponuję powtórzenie testu ciążowego bądź wykonanie testu z krwi (beta HCG). Dwukrotny wynik poniżej 2 mIU/ml wykonany w odpowiednim czasie jest 100% metodą, aby wykluczyć ciążę. 100% potwierdzeniem ciąży jest uwidocznienie zarodka w USG, wysłuchanie akcji serca płodu bądź odczuwalne ruchy płodu. Beta HCG ma tutaj wartość wspomagającą - wartości >5mIU/ml mogą pojawiać się także w innych okolicznościach niż ciąża, choć zazwyczaj wynik >25mIU/ml oraz podwajanie wartości beta HCG w okresie 48-72h świadczy o ciąży. Pozdrawiam