Poważne problemy z pamięcią i koncentracją

Witam, mam poważne problemy z pamięcią i koncentracją takie że uciekam od rozmów z ludźmi bo w trakcie rozmowy mam pustkę w głowie, co prowadzi do zachowań aspołecznych i depresji. Mam problemy z nauką języków, zapominam słów orientacja w terenie zerowa. Ale np. pamiętam harmonogram dnia itp.Często czuję się otępiały, ale inteligencja pozostaje, potrafię logicznie myśleć i rozwiązywać logiczne testy i żyję nadzieją że to kiedyś minie. Proszę o diagnozę

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy jedynie za pośrednictwem Internetu, na podstawie skąpych informacji. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Może Pan zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować nikogo bez osobistego badania.
Niemniej jednak - takie Pana objawy jak zachowania aspołeczne/depresja - jak najbardziej przemawiają za tym, żeby skorzystać z konsultacji i profesjonalnego leczenia (a nie czekać aż samo minie).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Sam Pan się nie zdiagnozuje i nie wyleczy. Tak jak nie wyleczy się Pan sam z zapalenia płuc i wielu innych chorób.