Powiększające się czerwone plamy na łydce u 10-latki i podejrzenie naczyniaka

Witam, Moja córka ma 10 lat a na jej łydce powiększają się czerwone girlandowate plamy. Pytając pediatrę co z tym fantem zrobić mówiono nam, że taka jej uroda i ma plamki. Masakra. Po ostatniej konsultacji w CZD jest podejrzenie naczyniaka i czekamy na USG dopplerowskie. Z tym naczyniakiem jest tak, że jak córka leży on znika, jak wstanie pojawia się. Rano bolą ją nogi i chwilę trzeba aby się rozruszała. Bardzo proszę o odpowiedź, czy czeka nas operacja? Czy są inne metody? a jeśli jest głęboko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zależy to od stopnia zaawansowania niewydolności żylnej. Jeżeli to tylko naczyniak możliwe jest leczenie nieoperacyjne np przez zastosowanie zabiegów typu krioterapia. Proponuje skorzystać z porady dermatologa.