Powiększanie i zmiana koloru oka na stałe za pomocą soczewki – czy jest to możliwe?

Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieją soczewki (podobne do fakijnych/fakijne), które można wszczepiać na stałe i które jednocześnie powiększają oko, i zmieniają jego barwę.
ponad rok temu

Witam!

Niestety, ale nie rozumiem pytania.
Soczewka fakijna to taka, która koryguje dużego stopnia wadę wzroku i jest umieszczana w czasie operacji w komorze przedniej oka (czyli przed tęczówką) lub w komorze tylnej (za tęczówką, ale przed naszą własną soczewką). Zadaniem tej soczewki (fakijnej) jest, jak powiedziałam, korekcja dużej wady wzroku - zwykle dużego stopnia krótkowzroczności, a nie zmiana wielkości oka czy koloru tęczówki.
Nie bardzo rozumiem co ma Pani na myśli, mówiąc o zmianie wielkości oka?
Reasumując - nie ma soczewek wewnątrzgałkowych ani żadnej innej metody zmieniającej wielkość oka, a soczewki wewnątrzgałkowe nie zmieniają koloru oka.
Dodam tylko, że istnieją pewne przesłony tęczówkowe (kolorowe), które wszczepia się do oka po dużych urazach oka z wypadnięciem tęczówki i jej utratą.
Pozdrawiam