Powiększenie kości z tyłu głowy

Z tyłu głowy (wydaje mi się, że to kość potyliczna) z boku po prawej stronie mam jakby powiększenie kości, guzek wyczuwalny po dotyku jak by część tej kości (twardy nieprzesuwalny). Mam go od 5lat przynajmniej wcześniej był mniejszy zapomniałam o nim całkowicie ostatnio delikatnie pobolewa to miejsce i mi przeszkadza poprzez uczucie że go mam Nie jest to jakiś wielki ból Nie wiem czy to ważne ale za uchem na kości po P stronie też mam małego guzka (po L nie) i koło szyi po P. s. zgrubienie skóry

Jeżeli te "guzki", zgrubienia kości , są tkliwe i narastają,
wskazana konsultacja NEUROLOGICZNA
Konieczne dokładne zbadanie i decyzja co do dalszych badań diagnostycznych
Pozdrawiam

Opisywana zmiana może odpowiadać węzłowi chłonnemu.Wskazuje na to również opis pozostałych zmian.
Niekiedy mogą być to zmiany o typie kostniaka.Proszę omówić problem z lekarzem rodzinnym. On zdecyduje ewentualnie o dalszej diagnostyce i rozważy wykonanie dodatkowych badan typu rtg kości czaszki z projekcją na zmianę o ile będzie taka potrzeba.Jeżeli są to węzły chłonne( i to od wielu lat) nie ma podstaw do niepokoju.

pozdrawiam ciepło