Powiększenie osklepka w RTG płuc
Po rtg płuc w opisie mam m.in. powiększenie osklepka prawego - co to jest ten osklepek?

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin
30 poziom zaufania
Witam,
najprawdopodobniej chodzi o zmiany w opłucnej osklepkowej, czyli miejsca w szczycie płuc - zmiany takie mogą świadczyć o przebytych infekcjach, w tym także o zmianach pogruźliczych.
Pozdrawiam