Powiększenie prostaty u 60-latka

Badanie USG wykazało powiększenie prostaty 44 x 39 mm Moje pytanie brzmi co to oznacza i jakie kroki podjąć , mam 60 lat Andrzej

Lek. Artur Jeliński Urolog

Sam w obie wyik nic nie oznacza .Nie leczymy wielkosc no moze poza mania wielksci, prawidlowo powinien pacien zostac zbadany ( badanie per rectum)trzeba zebrac wywiad i mozna jszcze wykona badanie PSA ( podobnie jak usg sam wynik badania PSA o niczym nie mowi)