Powiększenie się wola tarczycy i nieregularny okres

Witam , mam pytanie dotyczące tarczycy , mam chorą tarczycę lekarz przypisał mi pół tabletki jodid, wszystkie badania tsh, ft3 , ft4 są w normie, lecz wola się powiększyła chociaż biorę tabletki , nie mam na nic chęci, nie mogę spać, i jestem ciągle zmęczona choć nic męczącego nie robię, w zeszłym miesiącu spóźniał się okres o tydzień, zawsze miałam regularnie. I tu jest pytanie czy jeśli wyniki badania krwi są w normie to coś może się dziać ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Prawidłowy poziom TSH w dużej mierze wyklucza niedoczynność tarczycy natomiast należy brać pod uwagę również inne przyczyny Pani stanu, np. zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnerczy. Wskazana jest konsultacja u endokrynologa.