Powiększenie węzła chłonnego pod żuchwą

Witam.Od kilku dni mam powiekszony wezel chlonny pod zuchwa.Zaczal mnie bolec i sie powiekszyl pod wieczor,rano wstalem juz bardzo rozbity,bole miesni itd.Po dwuch dniach samopoczucie bylo ok,ale ciagle mam wyczuwalny wezel pod zuchwa.Zreszta przed choroba tez wymacalem sobie w dwuch miejsach takie znaleziska..:/Oba pod zuchwa.Robilem sobie morfologie i niby wszstko jest ok.Czy to moga byc pozostalosci po jakiejs infekcji?Czy nalezy to dalej badac? Dziekuje za odpowiedz

Milena Lubowicz

Myślę, że lekarz rodzinny powinien ocenić czy to powiększenie węzłów chłonnych jest typowe dla infekcji czy należy szukać innej przyczyny. Może być konieczne przeleczenie antybiotykiem.
Pozdrawiam