Powiększenie węzła chłonnego potylicznego

Powiększenie węzła chłonnego potylicznego. Od ok. 6 lat mam niezmiennie powiększony węzeł chłonny potyliczny. Zwykle go nie odczuwam lecz kiedy zmienia swoje rozmiary - rosnąc, prawdopodobnie uciska mi na nerwy co powoduje ból. Przebyłam bardzo długą drogę przez chirurgów, onkologów, szpitale i kliniki. Nikt nie potrafił mi pomóc, w badaniach nie wyszło nic niepokojącego, otrzymałam tabletki antywirusowe (nazwy niestety nie pamiętam, było to 4 lata temu). Czy mam powody do niepokoju ?

Witam,
Widzę sprzeczność w Pani opisie-najpierw węzeł jest niezmiennie powiększony a następnie stwierdza Pani,że rośnie?
Generalnie niewielki nie powiększający się węzeł można obserwować,jeżeli powiększa się to pobranie węzła do bad.histopatologicznego.

Z braku wglądu w wyniki np USG - spekuluję - może to nie węzeł. Może należałoby wyciąć cholerstwo i wiedzieć co to takiego a jednocześnie uleczyć? Taki węzeł nie musi być głęboko położony i może być wycięty ambulatoryjnie.