Powiększenie węzłów chłonnych u 5-latka a wynik morfologii

Proszę o interpretację wyników badania krwi u mojego 5 letniego dziecka: segmenty - 24% Eozynocyty - 7% monocyty - 14% Limfocyty - 46% limfocyty atypowe - 9% MORFOLOGIA leukocyty 6,52tys/ul erytrocyty 4,98 hemoglb - 13,8 hemokryt-39,8 mcv -79,9 mch - 27,7 mchc - 34,7 rdw - 13,4 płytki krwi - 354tys/ul mpv- 10,5 fl pct - 0,4% pdw - 11,60 fL p-lcr - 28,2% Martwią mnie te atypowe lmfocyty. Dziecku powiększyły się węzły na szyi, stąd te badania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Limfocyty atypowe mogą wskazywać na mononukleozę. Proszę udać się do pediatry, gdyż wynik należy odnieść do objawów klinicznych u dziecka.
Pozdrawiam