Powiększona śledziona i podwyższony poziom bilirubiny
Witam. Miałam dzis robione USG jamy brzusznej, z powodu podwyzszonej bilurbiny. BAdania krwi nie wykazały żadnej choroby, lekarz chciał sprawdzić woreczek żółciowy itp. Podczas badania okazało się, że mam powiększoną sledzionę 12 *5. Czy to cos zlego i jakie mogą być powody? Kobieta, 24 lat.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam. Samo powiększenie śledziony nie wskazuje na żadną patologię ale sugerowałbym dalszą diagnostykę. Morfologia z rozmazem ręcznym, TK jamy brzusznej, konsultacja hematologa, gastroenterologa. Choć najlepiej byłoby zrobić krótka - 2-3 dniową hospitalizację z kompletem badań