Powiększona śledziona i wyniki badania morfologii
Witam, USG wykazało powiększoną śledzionę do 130 mm o dość niejednorodnej strukturze, bez oddzielających się zmian ogniskowych. Wszystko inne w normie. Natomiast w morfologii przekroczone normy są tylko w 2 przypadkach: limfocyty45,6% (20-45) i inne(Eo, Bazo, Mono) 13,3% (4-13) ... limfocyty w tys/ul to 2,4 (1,5-4,5), a inne (Eo, Bazo, Mono) to 0,7 tys/ul (0,25-1,7). Martwię się, czy to może być coś poważnego? Dodam, że mam bardzo stresującą pracę. Czy ta śledziona to niepokojący objaw? Boję się

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Podany przez Pana wymiar śledziony nieznacznie przekracza normę i jeśli nie występują objawy, takie jak ból, żółtaczka, małopłytkowość to nie należy się tym przejmować. Wyniki morfologii są prawidłowe, lecz należy je odnieść do pozostałych wartości.
Proszę pamiętać, że każdy wynik należy skonsultować z lekarzem, który odniesie je do Pana stanu zdrowia.