Powiększona śledziona u 8-latki
Witam, byłam ostatnio z córką, która ma 8 lat, 134 cm wzrostu na usg jamy brzusznej i lekarz robiący badanie stwierdził, ze ma powiększoną śledzionę mianowicie 74 na 33 mm. Co to może oznaczać, czy mam powody do obaw?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badania profilaktyczne krwi. Możliwe, że jest to wynik infekcji, stan przemijający. Po 1-2 miesiącu warto wykonać USG jamy brzusznej.