Powiększona śledziona u noworodka

Witam U Mojej Córeczki , która przyszla na swiat 4 dni temu ,lekarze stwierdzili powiększoną śledzionę... zwariuję. co może być przyczyną ? na co mam sie przygotować? z góry dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Z powiekszeniem sledziony najlepiej udać się do hematologa dziecięcego. Raczej takie powiększenie śledziony (jeśli dziecko ma dobre parametry morfotyczne krwi) może wymagać tylko obserwacji. Na powiększenie śledziony nie ma żadnej diety.