Powiększona wątroba i śledziona oraz odczynowe powiększenie węzłów chłonnych

Moj syn ma 2 lata od ur.ma powiekszoną watrobe teraz jest to 45mm spod łuku .Od roku ma tez powiekszona sledzione- 90 mm.Wyniki krwi moczu kału ma dobre robione regularnie .Od 2 tyg ma tez odczynowe powiekszenie wezłow chłonnych ok21-24mm.Co mu moze byc dostałam skierowanie do hematologa ale wizyte mam za poł roku .Ogólnie dziecko dobrze sie zachowuje,troche w nocy sie kreci.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno określić co jest przyczyną takich dolegliwości. Proponowałbym udać się do lekarza prywatnie. Stan Synka nie musi oznaczać czegoś poważnego, nie mniej jednak warto wykluczyć poważniejsze choroby.