Powiększona wątroba u męża

Witam. Mąż ma powiększoną wątrobę, widać gołym okiem. Lekarze narazie nic nie mówią. Czy powiększona choroba zawsze oznacza coś poważnego. branie leków itp...? Czy na usg wyjdzie wszystko, co jest przyczyna? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Mąż powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.

Jeśli faktycznie widać powiększoną wątrobę gołym okiem to na pewno badający męża lekarz zalecił co najmniej usg i badanie krwi. Proszę postępować zgodnie z jego zaleceniami. Nie należy tego lekceważyć

witam, powiększona wątroba to niestety bywa "coś poważnego"- może być zapalenie wirusowe (wirusy WZW), może być NASH- niealkoholowe stłuszczenie wątroby lub może to być na skutek nadużywania alkoholu, może to też być nowotwór (ale racvzej rzaqdko się wtedy powiększa wątroba), może to także być wodobrszusze- czyli płyn a jamie brzusznej, który sprawia wrażenie, ze to powięszona wątroba. ważne, żeby zrobić usg i dalej zależnie od tego co wyjdzie. pozdrawiam