Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone jądro i wytrysk wsteczny po zabiegu prostaty

Jądro mi się powiekszyło,jaka moze byc przyczyna.Po zabiegu prostaty mam wytrysk wsteczny,czy to moze byc przyczyna.Badania wykazaly gleason 2+3,ale PSA mam od roku ,czyli od zabiegu ponizej 2,A TERAZ PO ROKU SPOKOJU WCZORAJ ZAUWAZYLEM DUZE POWIEKSZENIE 1 JADRA?
MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Witam
W Pana pytaniu jest trochę bałaganu i nieprecyzyjnych danych. Np jaki zabieg Pan miał na prostacie.
Wytrysk wsteczny jest skutkiem np zabiegu TURP - przezcewkowej elektroresekcji prostaty i jest czymś "normalnym"
Powiększone jądro to przawdopodobnie jego zapalenie. Natomiast co do PSA, Gleasona itd to wymaga dłuższej rozmowy na wizycie
Poleczam zgłosić się do urologa

0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Prwadopodobnie ma pan zapalenie najadrza proponuje udacsie do urologa, Zapalenie najdrza moze byc posredniu zwiazane z przebytym zabiegiem operacyjnym zpowdu raka ,nie ma nic wspolnego z wstecznym wytryskiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy