Powiększone migdałki przy bólu gardła

Tydzień temu bolało mnie gardo czyli no byłam przeziebiona. Wszystko było dobrze . Byłam u dentysty w piątek i poniedziałek. Około 3 we wtorek obudziłam sie z bolącym bólem gardła czułam jakby moje migdałki powiększyły sie moj przełyk sie zmniejszył nie mogłam nic mowić i przede wszystkim przełykać śliny . Nic mi nie przechodzi dalej boli od dzisiaj mam antybiotyk. Co to moze wgl byc pierwszy raz mam taki ból.Bardzo boli nie moge jesc ani pic i ciezko mi przełknąć ślinę jak pisałam

Magdalena StusiĹska

Być może jest to zapalenie gardła i migdałków. Jeśli antybiotyk po dwóch dniach stosowania nie przyniesie ulgi proszę się ponownie skonsultować z lekarzem.

Milena Lubowicz

Nie jestem w stanie powiedzieć bez zbadania.Powinna Pani usłyszeć diagnozę od lekarza przepisującego antybiotyk. Może to angina?
Pozdrawiam