Powiększone węzły chłonne a wyniki morfologii i spadek wagi
Od 4 mies. mam powiększone węzły na szyi, jeden mały na uchem i jeden na karku po stronie prawej pod linią włosów, w miejscu macalnego oporu ( 5.6mm wg USG). W pachwinach też czuję twarde gulki.Morfologia z rozmazem, OB, CRP, LDH ok. Schudłam 5-6 kg,teraz ważę 49 kg. Kilka razy w nocy miałam poty.Nie wiem czy to ze stresu.USG węzłów (na szyi po stronie prawej i lewej widocznych jest kilka powiększonych węzłów chłonnych o śr od 8mm do 12 mm). Czy należy wykonać dodatkowe badania czy dać spokój?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
Nie podaje Pani czy była próba przeleczenia antybiotykiem i czy kuracja ta była dostatecznie długa. Z uwagi na całokształt obrazu klinicznego myślę, że warto jeszcze wykonać usg jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej żeby ocenić węzły chłonne śródpiersia oraz otrzewnowe i dalsze decyzje podjąć w zależności od wyników.
Pozdrawiam