Powiększone węzły chłonne a wyniki morfologii i spadek wagi

Od 4 mies. mam powiększone węzły na szyi, jeden mały na uchem i jeden na karku po stronie prawej pod linią włosów, w miejscu macalnego oporu ( 5.6mm wg USG). W pachwinach też czuję twarde gulki.Morfologia z rozmazem, OB, CRP, LDH ok. Schudłam 5-6 kg,teraz ważę 49 kg. Kilka razy w nocy miałam poty.Nie wiem czy to ze stresu.USG węzłów (na szyi po stronie prawej i lewej widocznych jest kilka powiększonych węzłów chłonnych o śr od 8mm do 12 mm). Czy należy wykonać dodatkowe badania czy dać spokój?

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani czy była próba przeleczenia antybiotykiem i czy kuracja ta była dostatecznie długa. Z uwagi na całokształt obrazu klinicznego myślę, że warto jeszcze wykonać usg jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej żeby ocenić węzły chłonne śródpiersia oraz otrzewnowe i dalsze decyzje podjąć w zależności od wyników.
Pozdrawiam