Powiększone węzły chłonne a zakażenie Helicobacter pylori

mam powiekszone wezly chlonne pod lewa pacha. Bylam u lekarza rodzinnego i stwierzil ze to pewnie infekcja. Mialam robiona morfologie i wyszla ok. Ale wezly mam caly czas powiekszone. Do tego mam helicobacter pylorii. obawiam sie ze moze to byc rak. Nie miala zadnego USG wezlow robione.

Marta Mielniczuk

Witam,
niesymetryczne powiększenie węzłów chłonnych okolic pachowych często występuje u kobiet golących pachy. Jeśli węzeł jest mały,można poczekać ok 2 tyg czy ulega zmniejszeniu, jeśli dalej będzie Panią niepokoił można dla pewności zrobić USG. Pozdrawiam