Powiększone węzły chłonne na szyi obustronnie w okolicach podżuchwowych

Na szyi obustronnie w okolicach podżuchwowych powiększone węzły chłonne, podlużne z hiperechogenicznymi wnękami, po lewej o wym.15x6mm,po prawej dwa:11x4 i 15x5mm.W obrębie płata powierzchniowego przyusznicy lewej w okolicy kąta żuchwy zmiana owalna hypoechogeniczna nieotorebkowana, z niewielkim ogniskiem o wyższej echogeniczności, bez przepływu naczyniowego.Wskazane BACC zmiany. W dolnym biegunie przyusznicy prawej węzeł chłonny śródśliniankowy z wnęką hiperechogeniczną o wym8x3mm.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na tym etapie koniecznie jest wykonanie biopsji aspiracyjnej wspomnianych zmian aby wnioskować czym są one spowodowane.