Powiększone węzły chłonne, osłabienie organizmu i suchy kaszel a bolerioza

Od 13 dni mam powiększone węzły chłonne za uszami, dzień przed tym mnie przewiało (następnego dnia wyczułem powiększone węzły i ogólne osłąbienie, brak innzch objawow ) Od około tygodnia pojawił mi się takżę suchy kaszel wieczorami. Dodam, że 4 dni przed powiększeniem węzłów skończyłem brać antybiotyk na bolerioze (Zinnat), który brałem przez 3 tygodnie. Jestem aktualnie za granicą i nie mam możliwośći pójśćia do lekarza, czy może to być nawrót boleriozy, czy moge sie obawiać nowotworu?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak należy dbać o układ odpornościowy?

Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powiększenie węzłów chłonnych może mieć wiele przyczyny - ta która wydaje się najbardziej prawdopodobna po analizie przedstawionych objawów - to infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych np. mononukleoza (nie zawsze występują wszystkie jej objawy) nie związana z przebytą boreliozą.
To jednak tylko hipoteza. Bez badania klinicznego i badań dodatkowych nie można jednak wykluczyć innych przyczyn występujących objawów.
Wirusowe infekcje nie wymagają leczenia antybiotykami, a jedynie objawowego stosowania leków przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych - np. ibuprofenu, który jest dostępny bez recepty wszędzie na świecie.
Po powrocie do kraju powinien się Pan zgłosić do swojego lekarza rodzinnego jeśli objawy nie ustąpią, a leczenie nie przyniesie efektów.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy