Powiększone węzły chlonne szyjne od miesiąca

Witam, od jakiegoś miesiąca mam powiększone węzły chlonne szyjne (tak mi sie wydaje ) umiejscowione z obu stron, sa pod zuchwa (kąt zuchwowy) tak 2-3 cm od linii ucha. Przy dotyku nie bolą. Miewam powiększone węzły przy chorobie ale nie w takich rozmiarach. Ok 2.5 cm średnicy. Maja państwo jakieś podejrzenie, co to moze byc? Wiem, lekarz, jednak jestem obecnie za granica, gdzie nie bardzo mam możliwość...

Małgorzata Panek

Niebolesne, powiększone węzły chłonne, powyżej 2-3tygodni wymagają pilnie diagnostyki. Są to objawy budzące niepokój onkologiczny.
Proszę niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam