Powiększone węzły chłonne u 16-latki

Powiększone węzły chłonne. W skrócie; morfologia idealna, pierwszy pomiar USG; 2 guzy podżuchwowe; lewy 1.56cm/0.59cm; prawy 1.29cm/0.63cm; 16 lat; brak żadnych objawów; na drugiej wizycie kontrolnej, lekarz powiedział, że węzły chłonne zmniejszyły się do granic normy i albo takowe zostaną, albo wrócą do wcześniejszego stanu. Czy to słuszna diagnoza?

Milena Lubowicz

O powiększeniu węzłów mówimy, gdy są większe niż 1 cm. Trudno przewidzieć co stanie się dalej, czy sytuacja wróci do normy, czy węzły znowu się powiększą. Na pewno proszę być czujnym i uważnie obserwować co się będzie działo. W razie niepokojących objawów proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam