Powiększone węzły chłonne w pachwinie z powodu rany

Mam powiększone węzły chłonne w pachwinie, z czego jeden jest widoczny, a kilka jest bardzo malutkich lekko wyczuwalnych. Powiększenie nastąpiło z powodu rany na nodze, ale po zagojeniu rany węzły dalej powiększone ( tak już od 2 miesięcy ). Czy to coś groźnego?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Powiększenie węzłów chłonnych po przebytej infekcji może się utrzymywać nawet kilka miesięcy. Jeśli ten stan nie ulegnie poprawie lub węzły są twarde, niebolesne i nieprzesuwalne należy zgłosić się do lekarza.