Powiększone węzły chłonne za uszami a toksoplazmoza
Witam! Od około 3-4 miesięcy mam powiększone węzły chłonne za uszami. Miałem robione USG tych węzłów i wyszły odczynowe. USG brzucha w normie, RTG klatki piersiowej także, morfologia dobra. Badania na toksoplazmoze wykazały: IgM - 038 (ujemny), IgG- 139,00 (dodatni). Węzły nie są bolesne, dają się przesuwać. Nie mam żadnych innych objawów towarzyszących chłoniakom (poty nocne, gorączka, spadek wagi). Stąd moje pytanie. Czy możliwe jest, że węzły powiększone są przez toksoplazmoze? Proszę o pomoc

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jest to możliwe, szczególnie iż badanie poziomu przeciwciał wskazuje na kontakt z patogenem w przeszłości. Brak jednak cech świeżego zakażenia.