Powiększony brzuch i uczucie niepełnego wypróżnienia

witam serdecznie, od jakiegoś czasu czuję że w jelitach zalegają resztki jedzenia pomimo regularnego wypróżniania się, brzuch jest powiększony. Czy jest jakaś dość szybka metoda alby pozbyć się tego uczucia obrzmienia? Środki przeczyszczające? Słyszałam o siemiu lnianym ale to nie jest za bardzo przyjemna metoda. Dodam że mam 24 lata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Odradzałbym stosowanie środków przeczyszczających bez uzasadnionego wskazania. Aby znormalizować pracę jelit warto zastosować produkty bogate w błonnik oraz przyjmować około 1,5 do 2 litrów wody.