Powiększony brzuch po jedzeniu i piciu

Powieksza mi brzuch nawet po wypiciu wody.Mam nietolerance mleka krowiego, laktozy, glutenu, soji, kukurydzy, niektorych owocow, kurzu, olchy i siersci kota. Kolejne testy wykazaly drozdzyce.Od roku nie jem chleba a od 15 lat nie pije mleka.Od tygodnia jestem na diecie bezcukrowej i bezowocowej, a brzuch mam dalej po jedzeniu powiekszony. Co mam jeszcze zdiagnozowac?Gastroskopia nic nie wykazala. Czy moge uzywac stewii do slodzenia i pic jogurt kozi?Dziekuje i pozdrawiam, ES66

Witam,
niekiedy wdrożone leczenie dietetyczne w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych daje efekty dopiero po paru miesiącach, więc proszę się uzbroić w cierpliwość być może za parę tygodni okaże się, że objawy ustępują. Jednak w przypadku nietolerancji laktozy nie powinna Pani spożywać żadnych produktów mlecznych także mleka koziego, czy owczego. Niekiedy pacjencji dobrze reagują na kefiry, jogurty naturalnego, ale to indywidualna sprawa. Czy Pani żywienie odbywa się pod okiem lekarza i dietetyka? Dieta bezglutenowa to nie tylko odsunięcie chleba, ale także wielu innych produktów np. zawierających orkisz, jęczmień, żyto, owies, także kasze i makarony wytwarzane z tych zbóż, także niektóre wędliny i niektóre produkty mleczne zawierają śladowe ilości glutenu, więc uważnie trzeba czytać etykiety np. jogurty z dodatkiem słodu jęczmiennego. Stewię jak najbardziej może Pani używać.

Witam w przypadku stwierdzonych tylu nietolerancji brak poprawy może oznaczać, że niestety ale w diecie mogą występować ukryte alergeny- mleko, gluten i soja są bardzo często używane jako dodatki do wielu produktów, W przypadku drożdżycy niestety poprawa następuje bardzo powoli. Powiększony brzuch może być wynikiem fermentacji w jelitach np. fruktozy, laktozy. Jednak tydzień diety to za mało, aby poprawa bywa widoczna. Trochę cierpliwości. Stewię może Pani stosować bez obaw. Co do jogurtów kozich to jeżeli jest pewne, że nie zawiera białek mleka krowiego, można stosować, jednak niezbyt często Eliminując jedne produkty, zastępujemy je innymi, które zaczynamy spożywać w dużych ilościach i czasami organizm uczula się również na nie.