Powiększony brzuch, widoczne żyły, czerwone plamy i biegunki u alkoholika

Witam mam problem mój tata jest alkoholikiem nie chce słyszeć o leczeniu twierdzi że pije bo go stać.Pracował za granicą teraz przyjechał do Polski i odkąd przyjechał to pije dziennie po 10 piw do tego czasem drinki,pali papieros za papierosem.Zauważyłam z mamą że ma powiększony brzuch ,są widoczne żyły ,na twarzy na szyi ma czerwone plamy ,po każdym posiłku ma silne biegunki po 5 razy dziennie chodzi za potrzebą,na brzuchu widać widocznie powiększone miejsca .czy to może być objaw raka?

Podane objawy moga byc spowodowane przez wiele chorob . Konieczna jest konsultacja lekarska i ustalenie dalszego postępowania . Truizmem jest oczywiście koniecznośc zaprzestania picia alkoholu

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie się z Tatą do lekarza, który go przebada, przeprowadzi szczegółowy wywiad i sprawdzi, co się dzieje, a potem zasugeruje odpowiednie działanie. Rozumiem, że czuje się Pani bezradna w tej sytuacji i chciałaby tacie pomóc, dlatego zachęcam do nakłonienia go to takiej wizyty jak najszybciej.