Powiększony guzek pod żuchwą

Dzień dobry, Od 3 miesięcy wyczuwam powiększony guzek po prawej stronie pod żuchwą. Byłem z tym 2 razy u lekarza rodzinnego i 2 razy u dwóch różnych laryngologów. Badanie USG nie uwidoczniło odchyleń od normy. Nie rozumiem, czemu lekarze nie potrafią wyczuć tego guzka, nie wiem też dlaczego na badaniu USG też go nie widać... Guzek jest wielkości ok. 1 cm, nie jest bolesny, można nim ruszać. W grudniu mam badanie Angio-TK TT. Wewnątrzczaszkowych. Czy to badanie obejmie ten obszar?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Guzkiem może być węzeł chłonny. Powiększone węzły pojawiają się m.in. w trakcie infekcji i mogą być powiększone nawet kilka tygodni. Jeśli chodzi o uwidocznienie tej zmiany w badaniu to raczej nie zostanie ona uwidoczniona. Gdyby zmiana ulegała powiększeniu lub pojawią się inne objawy należy skonsultować się ponownie z lekarzem.