Powiększony jajnik w wyniku badania ginekologicznego
Witam serdecznie: Jak byłam u ginekologa to ginekolog stwierdził że mam powiększony jajnik. Zrobił mi Usg dopochwowe. Zalecił wykonanie Crp. Chciałam dodać że mam 40 lat i mam bardzo krótkie miesiączki trwające 2 dni oraz plamienia po miesiączce. Jakie są metody powiększonego jajnika?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji możliwe są wahania hormonalne, które mogłoby być przyczyną powstania np. torbieli na jajniku. Warto jednak wykluczyć wszelkie inne możliwości w czasie dalszych badań.