Powiększony węzeł chłonny a rotawirus u 6-latki

Witam, mamy pytanie odnośnie 6 letniej córki. NA wstępie podam że ma cukrzycę i trzy dni temu przeszła rotawirusa. Dzisiaj stwierdziliśmy znacznie powiększone węzły chłonne szyi wielkości pomidora koktajlowego. Czy może być to spowodowane przebytym wirusem.

Milena Lubowicz

Biegunka rotawirusowa nie daje powiększenia węzłów chłonnych szyi, jeżeli już powiększyły by się pachwinowe. Bardziej prawdopodobna jest infekcja w obrębie gardła. Proponuję wizytę u pediatry.
Pozdrawiam