Powiększony węzeł chłonny po lewej stronie szyi

Witam. Cierpie na chorobe Hashimoto. Otylosc.bezsennosc.chroniczne zmeczenie,dzisiaj odebralam wyniki i okazuje sie,ze mam podwyzszony poziom kortyzolu i parathormonu. powiekszony wezel chlonny lewej strony szyi. Czy to cos niepokojacego? Dziekuje za odpowiedz. Renata.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższony poziom kortyzolu i parathormonu wymaga znalezienia przyczyny dlatego wymagana jest konsultacja endokrynologiczna.
Jeśli chodzi o powiększenie węzła chłonnego to często jest to związane z przebytą infekcją natomiast proponowałbym konsultację u internisty zwłaszcza, gdy węzeł jest twardy i niebolesny.